Stesen Keretapi Alor Setar

Maklumat Stesen

Stesen
Alor Setar
Koordinat6.114697,100.369892
AlamatJalan Stesyen,
05000 Alor Setar,
Kedah
No. Telefon+603-2267 1200
Dibina
Dibuka
LaluanKTM ETS, KTM Komuter
Platform3 (1 platform tepi, 1 platform pulau)
ParkirFree
Akses OKUYes
Surau
TandasYes

Jadual Perjalanan (KTM ETS / KTM Intercity)

Masa
Perkhidmatan
8:19 AMETS EG9203:
P. Besar -> Gemas
8:30 AMETS EG9500:
Ipoh -> P. Besar
10:04 AMETS EP9213:
P. Besar -> Seremban
11:22 AMETS EG9220:
Gemas -> P. Besar
2:35 PMETS EG9208:
KL Sentral -> P. Besar
3:18 PMETS EP9214:
KL Sentral -> P. Besar
4:48 PMETS EG9209:
P. Besar -> KL Sentral
5:55 PMETS EG9215:
P. Besar -> KL Sentral
5:55 PMETS EG9215:
Pdg Bsr -> KL Sentral
8:34 PMETS EG9221:
P. Besar -> Gemas
10:43 PMETS EG9202:
Gemas -> P. Besar

Jadual Perjalanan (KTM Komuter)

Masa
Perkhidmatan
6:08 AMKomuter 2941:
Pdg Bsr -> B'Worth
6:33 AMKomuter 2940:
B'Worth -> Pdg Bsr
7:08 AMKomuter 2945:
Pdg Bsr -> B'Worth
7:33 AMKomuter 2944:
B'Worth -> Pdg Bsr
8:08 AMKomuter 2949:
Pdg Bsr -> B'Worth
8:43 AMKomuter 2948:
B'Worth -> Pdg Bsr
9:08 AMKomuter 2953:
Pdg Bsr -> B'Worth
9:33 AMKomuter 2952:
B'Worth -> Pdg Bsr
10:33 AMKomuter 2954:
B'Worth -> Pdg Bsr
11:08 AMKomuter 2957:
Pdg Bsr -> B'Worth
11:33 AMKomuter 2956:
B'Worth -> Pdg Bsr
1:08 PMKomuter 2961:
Pdg Bsr -> B'Worth
1:33 PMKomuter 2960:
B'Worth -> Pdg Bsr
3:08 PMKomuter 2965:
Pdg Bsr -> B'Worth
3:33 PMKomuter 2964:
B'Worth -> Pdg Bsr
4:08 PMKomuter 2967:
Pdg Bsr -> B'Worth
5:08 PMKomuter 2969:
Pdg Bsr -> B'Worth
5:33 PMKomuter 2968:
B'Worth -> Pdg Bsr
6:08 PMKomuter 2973:
Pdg Bsr -> B'Worth
6:33 PMKomuter 2972:
B'Worth -> Pdg Bsr
7:08 PMKomuter 2977:
Pdg Bsr -> B'Worth
7:33 PMKomuter 2976:
B'Worth -> Pdg Bsr
8:08 PMKomuter 2981:
Pdg Bsr -> B'Worth
8:33 PMKomuter 2980:
B'Worth -> Pdg Bsr
9:08 PMKomuter 2985:
Pdg Bsr -> B'Worth
9:33 PMKomuter 2984:
B'Worth -> Pdg Bsr
11:08 PMKomuter 2989:
Pdg Bsr -> B'Worth
11:33 PMKomuter 2988:
B'Worth -> Pdg Bsr